Порядок проведення шкільних іспитів у 2019 році
В 2019 році державна підсумкова атестація учнів початкової, основної та старшої школи проводитиметься на підставі Порядку проведення державної підсумкової атестації, наказу МОН Про проведення в 2018/19 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту та Методичних рекомендацій МОН про проведення ДПА в 2018/19 навчальному році.
Зазначеними документами визначені строки, місце проведення, предмети атестації, зміст та інші особливості проведення шкільних іспитів для учнів 4-х, 9-х та 11-х класів.
Державна підсумкова атестація у початковій школі
Атестація учнів 4-х класів здійснюється виключно з метою моніторингу якості освітньої діяльності закладів освіти та якості освіти.
ДПА буде проведена у формі підсумкових контрольних робіт з двох предметів: української мови (передбачає оцінювання результатів навчання з української мови і літературного читання) і математики.
Підсумкові контрольні роботи укладають учителі початкових класів за єдиними завданнями для усіх класів паралелі відповідно до орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань.
Контрольні роботи проводяться на другому чи третьому уроці, окрім понеділка і п'ятниці, а також днів перед і після святкових.
На проведення контрольної роботи відводиться 1 академічна година (один урок): 5 хв. – на пояснення змісту роботи та інструкції щодо її виконання і 35 хв. – на її виконання.
Результати атестації не враховуються під час виставлення річних оцінок із навчальних предметів.
Державна підсумкова атестація в основній школі
Підсумкова атестація учнів 9-х класів передбачає проведення письмових шкільних іспитів з трьох предметів: української мови, математики та навчального предмета за вибором педагогічної ради школи.
Проведення державної підсумкової атестації з української мови відбуватиметься у формі диктанту, текст якого укладатимуть учителі. За обсягом тексти диктантів повинні містити 160 -170 слів. На проведення атестації відводиться 1 астрономічна година.
Для проведення державної підсумкової атестації з математики буде підготовано не менше 10 варіантів контрольних робіт (якщо кількість учнів в класі менша 10, то по одному варіанту на кожного учня).
Робота з математики буде поділена на 3 частини.
Перша частина – 10-12 завдань у тестовій формі з однією правильною відповіддю на кожне завдання.
Друга частина атестаційної роботи може складатися із 4-6 завдань відкритої форми з короткою відповіддю.
Третя частина атестаційної роботи може складатися з 3-4 завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Завдання третьої частини вважатимуться виконаними правильно, якщо учень навів розгорнутий запис розв’язування завдання з обґрунтуванням кожного етапу розв'язку та надав правильну відповідь. Правильність виконання завдань третьої частини оцінює вчитель.
Для класів з поглибленим вивченням математики може бути додана четверта частина роботи.
Державна підсумкова атестація з математики проводиться протягом 135 хвилин для учнів загальноосвітніх класів.
Учні класів з поглибленим вивченням математики виконуватимуть атестаційну роботу протягом 180 хвилин.
Особливості проведення ДПА з третього навчального предмета визначені відповіднимиметодичними рекомендаціями Міністерства освіти.
Державна підсумкова атестація в старшій школі
Державна підсумкова атестація випускників шкіл відбуватиметься із трьох навчальних предметів: української мови; математики або історії України (період XX - початок XXI століття) (за вибором учня), а також з одного із навчальних предметів за вибором учня.
Тестування учнів 11- класів відбуватиметься у формі ЗНО і буде проведено у пунктах тестування.
Учні та студенти, закладів професійної або вищої освіти, які цього року здобувають повну загальну середню освіту, складатимуть ДПА з трьох предметів: української мови та математики або історії України, що будуть проведені у формі ЗНО, а також з третього навчального предмета, іспит з якого буде проведений письмово в закладі освіти.
Державна підсумкова атестація, що проводиться у пунктах тестування відбудеться заграфіком проведення ЗНО з 21 травня до 13 червня.
Дати проведення іспитів, що будуть у закладах освіти, визначатимуться адміністраціями закладів професійної і вищої освіти.
БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ДПА-2019