A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління з гуманітарних питань виконавчого комітету Володимирської міської ради

Вчимося цікаво: пізнавай себе і навколишній світ

Дата: 10.04.2019 11:59
Кількість переглядів: 167

Вчимося цікаво: пізнавай себе і навколишній світ

Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам, вихователям та вчителям чотирнадцять розвивальних завдань для розвитку у дитини навичок пізнання себе і навколишнього світу шляхом спостереження та дослідження.

Виконання запропонованих завдань сприятиме формуванню у дітей позитивного ставлення до навчання, прищепленню позитивного мислення, вихованню впевненості у собі та своїх освітніх можливостях, що є важливою запорукою всебічного розвитку дитини.

Найкращий дощовий день: вчимося мислити позитивно. Це завдання допоможе дитині навчитись висловлювати думки у письмовій формі, розвивати вміння ставити запитання й упорядковувати числові дані. Дитині пропонується написати про те, що вона може робити у дощовий день, щоб він став кращим, а також опитати рідних і друзів про те, чи люблять вони дощ; відповіді відобразити у вигляді лінійної діаграми.

Що я люблю робити в різні пори року. Цей комплект допоможе дитині навчитись аналізувати та описувати, що їй подобається робити в різні пори року. Дитина повинна намалювати чотири малюнки: своє улюблене заняття, свій улюблений одяг, свою улюблену їжу та своє улюблене місце відпочинку в різні пори року, а потім підписати ці малюнки.

Пізнавальна розмальовка «Життєвий цикл». Цей комплект завдань допоможе дитині поміркувати над явищами природи, зокрема зародженням нового життя й стадіями розвитку живих істот. У комплекті пропонується розглянути послідовні фази життєвого циклу курки, квітучої рослини, сонечка й метелика. Виконуючи завдання комплекту, дитина збагачуватиме світоглядні уявлення, вчитиметься вдумливо міркувати й тренуватиме логіку.

Коло питань: дізнаємося одне про одного. Це завдання допоможе дитині більше дізнатися про своїх співрозмовників і співрозмовниць, розвинути навички читання й додавання. Завдання сприяє розвитку емоційного інтелекту, комунікабельності, уяви.

Виготовляємо книгу «Все про мене». Цей робочий зошит пропонує дитині створити маленьку книжечку про себе, де буде записана та проілюстрована найцікавіша інформація, описані вподобання та найзаповітніші мрії. Дитина може не тільки записувати те, що вважатиме за потрібне, а й малювати відповідні до тексту зображення або ж вклеювати фотографії. У процесі роботи над виготовленням такої книги дитина зможе краще пізнати себе, потренувати емоційний інтелект і творчі здібності.

Розвиваємо логіку, добираючи ключі до замків. Пропоноване завдання допоможе дитині розвивати спостережливість, логічне мислення й кмітливість. Дитині пропонується визначити, до якого замка підходить кожен ключ, розмалювати знайдені пари одним кольором і з’єднати їх лініями.

Сприймаємо світ протягом року: 5 органів чуття. Цей комплект завдань допоможе дитині проаналізувати роботу своєї сенсорної системи, зокрема кожного з п’яти органів чуття. Комплект містить чотири завдання, кожне з яких присвячене певній порі року й пропонує дитині написати чи намалювати те, що вона бачить, сприймає на слух, нюх, відчуває на дотик і розпізнає на смак навесні, влітку, восени або ж взимку.

Розмальовка «Сім нових чудес світу». Цей комплект розмальовок познайомить дитину з новими чудесами світу, збагатить її словниковий запас і кругозір, викликаючи зацікавленість до вивчення історичного надбання різних країн та їхньої культури. Комплект також сприятиме розвитку уяви та фантазії, дрібної моторики й вміння підбирати потрібні кольори.

Пізнавальна розмальовка «12 місяців». Цей комплект завдань-розмальовок не тільки допоможе дитині потренувати дрібну моторику, увагу та покращити вміння підбирати різні кольори, а й познайомить її з характерними особливостями кожного з дванадцяти місяців року, відповідними народними прислів’ями та приказками і щорічними святами.

«Замки»: розвиваємо логіку та увагу. Цей комплект завдань сприятиме розвитку логічного мислення дитини, а саме її вміння аналізувати й робити відповідні висновки, а також довільної уваги та зорової пам’яті. У кожному завданні пропонується замок, представлений чотири рази, і кожен раз він має недомальований вигляд. Дитині треба домалювати відсутні частини, щоби в підсумку всі чотири замки стали повністю однаковими.

Частини цілого: тренуємо логіку й увагу. Цей комплект завдань допоможе дитині потренувати просторове й логічне мислення, спостережливість і увагу. У кожному завданні дається зображення, поділене на певну кількість частин, а також поле, на якому знаходяться як правильні частини, так і дуже схожі на них, але неправильні. Завдання комплекту мають зростаючий рівень складності за рахунок збільшення кількості частин зображення, а також вигляду їхніх форм.

Розвиток логіки й уваги: спортивна плутанина. Пропоноване завдання допоможе розвитку логічного мислення дитини, спостережливості, допитливості, кмітливості. У завданні представлено малюнки, на яких чотириногі спортсмени переплутали спортивні предмети. Дитині необхідно з’ясувати, що кому належить, і провести стрілки від спортсменів до потрібних предметів.

Одягаємося відповідно до погоди. Це завдання допоможе дитині навчитися влучно описувати погоду й підбирати відповідний одяг у кожну пору року. У завданні є 6 малюнків, на яких зображено різні погодні умови. Дитині пропонується визначити, яка сьогодні погода на вулиці, і «вдягнути» чоловічка, домалювавши йому одяг відповідно до погоди.

Мінлива погода: вчимося описувати погоду. Це завдання допоможе дитині навчитися влучно описувати погодні явища, збагатити словниковий запас та закріпити знання про особливості різних пір року. Виконуючи завдання, дитина розвиватиме навички усного мовлення, засвоїть правопис слів з теми «Погода», зможе краще розуміти прогноз погоди, що передають ЗМІ.

Кожне завдання можна роздрукувати на звичайному або кольоровому принтері та використовувати необмежену кількість разів. Завантаження завдань для дітей доступне для користувачів сайту після швидкої реєстрації.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень