A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління з гуманітарних питань виконавчого комітету Володимирської міської ради

Омбудсмен хоче обговорити звільнення учнів від ДПА

Дата: 10.06.2020 16:29
Кількість переглядів: 149

Омбудсмен хоче обговорити звільнення учнів від ДПА

Освітній омбудсмен пропонує провести позачергове засідання Колегії Міністерства освіти і науки, на якому обговорити пропозиції щодо звільнення від проходження ДПА учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти і не планують вступати до вишів.

Про це йдеться у листі освітнього омбудсмена Сергія Горбачова до в.о. міністра освіти і науки Любомири Мандзій.

За словами Горбачова, ситуація, що склалася із проведенням державної підсумкової атестації для осіб, які у 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, є дуже тривожною та вимагає негайного фахового обговорення та ухвалення виважених рішень задля забезпечення прав учасників освітнього процесу, найголовнішим з яких є, безумовно, право на життя та здоров’я.

«Дуже непокоїть практично повна відсутність артикульованої позиції Міністерства освіти і науки з цього надважливого і надчутливого питання. Складається неприємне враження, дуже сподіваюся, помилкове, що МОН не хоче чути численних звернень випускників, батьків, педагогів, освітнього омбудсмена, які пропонують не наражати учасників ЗНО на зайвий ризик і звільнити від ДПА у формі ЗНО тих здобувачів освіти, які не планують цього року вступати до закладів вищої освіти», - зазначає освітній омбудсмен.

На його переконання, наслідком такого ставлення МОН до позиції громадськості та професійної спільноти став контраверсійний наказ столичного Департаменту освіти і науки, яким від ДПА у формі ЗНО звільнені здобувачі повної загальної освіти у місті Києві.

«Цей наказ, на мою думку, є відчайдушним і дуже суперечливим кроком, оскільки створює вкрай небезпечний прецедент ігнорування розпоряджень центрального органу виконавчої влади. Така ситуація є неприйнятною, і її треба негайно ввести у правове поле. Але можна зрозуміти і позицію Києва: якщо МОН не хоче чути про зменшення ризиків для учасників ЗНО, столичний Департамент освіти і науки, керуючись прагненням захистити право на життя і здоров'я учасників освітнього процесу, змушений був ухвалити це рішення», - вважає Сергій Горбачов.

Виходячи з цього омбудсмен, пропонує негайно провести позачергове відкрите засідання Колегії МОН, на якому заслухати позицію Департаменту освіти і науки КМДА щодо звільнення від проходження ДПА у формі ЗНО у місті Києві.

Також він просить Міністерство освіти і науки обговорити пропозиції щодо звільнення від проходження ДПА у формі ЗНО здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти і не планують вступати цього року до закладів вищої освіти.

Як відомо, минулого тижня Міністерство освіти і науки поширило заяву про те, що наказ Департаменту освіти і науки КМДА «Про звільнення у 2019/2020 навчальному році від проходження державної підсумкової атестації», що підписаний очільником департаменту Оленою Фіданян, є нечинним і не підлягає виконанню.

Пізніше позицію відомства підтвердила в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій, наголосивши на тому, що рішення столичного Департаменту освіти і науки є перевищенням повноважень зазначеного органу.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень