Для шкільних кухарів проведуть офлайн тренінги
У лютому-березні 2022 року команда Культура їжі I Cult Food разом з українсько-швейцарським проєктом «Діємо для здоров'я» запустять в обласних центрах офлайн-тренінги для шкільних кухарів.
Про це повідомив відомий кулінар Євген Клопотенко на своїй сторінці у мережі Facebook.
За його словами, деякі шкільні кухарі мають недостатню кваліфікацію, тому на місцях можливі ситуації, коли діти відмовляються їсти страви у шкільній їдальні, приготовані відповідно до нових норм шкільного харчування.
«Діти пішли до школи, діти у школі їдять, не всім дітям подобається їжа», – окреслив проблему Євген Клопотенко.
Також він звернувся до батьків з проханням контролювати питання харчування в школі та його відповідності новим нормам.
«Продивіться норми. Якщо їжа не відповідає прописаним там тезам, то це порушення», – підкреслив відомий кухар.
Також він звернув увагу, що деякі школи та дитячі садки одразу повністю відмовились від використання солі та цукру.
«Якщо у школі вже зараз відмовилися повністю від цукру та солі, то це не є коректним. Ми з командою спеціально пролобіювали перехідний етап. Це означає, що кількість солі та цукру мають зменшувати поступово», – прокоментував такі факти Євген Клопотенко.
Окрім того, він порадив звернути увагу на відповідність шкільних страв новому меню.
«Ситуація: у вашій школі оголосили, що там тепер складають меню за Євгеном Клопотенком. Ви можете подивитися, які страви я розробив, який вони мають вигляд та перевірити, чи схоже воно на їжу у вашій школі. Якщо є невідповідності, то це порушення. Щоб ви могли це проаналізувати, моя команда створила на основі розроблених рецептур, детальні техкартки. Там є фото страв, покрокове приготування та інші подробиці. Все у вільному доступі, ось посилання», – підкреслив Євген Клопотенко.
У разі, якщо будуть виявлені порушення, він порадив батькам звертатись до Держспоживслужби.
«Якщо ви знайшли порушення, то можете попросити пояснень в адміністрації школи. Якщо школа не реагує, то ви маєте право звернутися до ДПСС. Для цього вони створили спеціального чат-бота у телеграмі: @derzhspozhivsluzhba_bot», – поінформував співавтор реформи шкільного харчування.