Співпраця Володимирського історичного музею з реставраторами ННДРЦ України
Якщо ви досі думаєте, що ворог прийшов в Україну лише вбивати, ви частково помиляєтеся: він прийшов вбивати українців та знищувати українську культурну спадщину, - усе те, що не вдалось вкрасти, привласнити або зруйнувати в минулому.
Саме тому ми, працівники музеїв, відчуваємо в умовах воєнного стану свою особливу місію - тримати історико - культурний фронт.
Завдяки іноземній благодійній підтримці Волинь стала одним з перших регіонів, який в умовах повномасштабної війни відвідали співробітники Національного науково-дослідного реставраційного центру України з метою огляду фондових колекцій та подальшої їх реставрації.
2 листопада у Володимирському історичному музеї працювала група спеціалістів під керівництвом заступника генерального директора ННДРЦУ з науково-реставраційної роботи Тетяни Бичко.
Художники - реставратори різних реставраційних спеціальностей, а також кліматолог, ентомолог здійснили обстеження стану збереженості музейних предметів за групами зберігання, надали консультаційні - методичні рекомендації щодо умов зберігання музейних цінностей. Крім цього спеціалісти склали список предметів, які в перспективі будуть включені у реставраційні плани.
По завершенні роботи з музейними колекціями директор Володимирського історичного музею імені Омеляна Дверницького Володимир Стемковський презентував реставраторам одне з найдавніших міст України - Володимир, ознайомивши з його пам'ятками та яскравими періодами історії. Таким чином було не лише активованого та продовжено співпрацю Володимирського історичного музею з реставраторами, але й популяризовано туристичний потенціал міста не лише серед туристів, але й науковців.
Дякуємо співробітникам ННДРЦ України у місті Київ та меценатам їхніх експедицій, що реалізуються в Україні за сприяння міжнародного проєкту Національного науково-дослідного реставраційного центру України в рамках партнерства Міжнародного альянсу із захисту культурної спадщини в зонах конфліктів ALIPH (Швейцарія), Смітсонівського інституту (США) та компанії UBER.
Наукова співробітниця Володимирського історичного музею ім. О. Дверницького
Ганна Доскоч