Тарасюк Олександр Миколайович - лауреат обласної Премії імені Й. В. Гошовського за заслуги у сфері освіти!
Тарасюк Олександр Миколайович - лауреат обласної Премії
імені Й. В. Гошовського за заслуги у сфері освіти!
Вітаємо вчителя історії, громадянської освіти, економіки, заступника директора з навчально-виховної роботи ліцею №5 імені Анатолія Кореневського Володимирської міської ради!
За заслуги у сфері освіти, відповідно до рішення сесійного засідання Волинської обласної ради, Тарасюк Олександр Миколайович, вчитель історії, громадянської освіти, економіки, заступник директора з навчально-виховної роботи ліцею №5 імені Анатолія Кореневського Володимирської міської ради, відзначений обласною премією імені Йосипа Гошовського.
Довідково: премія імені Йосипа Гошовського — педагога із Нововолинська, заснована рішенням Волинської обласної ради у 2012 році. Щороку цією нагородою відзначають 5 педагогів області за значні досягнення в управлінні закладами та установами освіти, за впровадження нових технологій, професійне виховання та навчання молоді, організацію позашкільної та дошкільної роботи та запровадження передового досвіду.
За час роботи в освітньому закладі Олександр Миколайович досяг високого професіоналізму в роботі, зарекомендував себе творчим та самобутнім педагогом. Завдяки активізації пізнавальних інтересів у процесі викладання історії та економіки учнями закладу з 2001 року по 2024 рік було досягнуто значних результатів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів: на міському етапі з економіки -116 призерів, з історії -17 призерів, в обласному етапі з економіки - 26 призерів, з історії - 3 призери; на всеукраїнському етапі - 2 учасники.
Систематично його учні стають призерами обласних турнірів юних економістів та істориків
Його вихованці - неодноразові переможці міських конкурсів «Бізнес-ініціатива серед молоді», обласних - «Ліга юних економістів», всеукраїнських - центру фінансових знань «Талан» European Money Quiz від НБУ(2024р.). Учні, яких він навчав історії, посіли сто перше місце серед шкіл України за результатами ЗНО з предмета «Історія України.
Олександр Миколайович володіє сучасними методиками викладання. Особливу увагу звертає на формування громадянської позиції; розвиває в учнів уміння висловлювати обґрунтовані судження; ефективно застосовує репродуктивні, проблемно-пошукові, словесні та практичні методи навчання, сучасні інформаційні технології. Раціонально використовує час на уроці, матеріал готує на належному науковому рівні із застосуванням міжпредметних зв’язків. Уміло здійснює інтегроване навчання, вдало застосовує тематичний і діяльнісний підходи, інтеграцію в рамках «школи компетентностей ХХІ століття». Для його роботи характерний творчий пошук, прагнення удосконалення організації освітнього процесу в закладі.
Бере активну участь у реалізації проєктів Міжнародної організації з міграції: «Долучайся, взаємодій, створюй: активна молодь та місцева влада на захисті довкілля», міжнародному проєкті з розвитку соціального шкільного підприємництва StudBiz, Social Student Companies to Activate the Youth, є куратором команди учнів, що організували шкільне соціальне підприємство.
За підтримки Save the Children in Ukraine у 2022 році разом із командою організував психосоціальні зустрічі, майстер-класи та екскурсії для дітей, молоді громади та тимчасово переміщених осіб. У 2023 році включився в допомогу тимчасово переселеним особам у проєкті «Невідкладна допомога та захист постраждалих внутрішньо переміщених осіб в Україні та українських біженців в Молдові», що реалізується Hilfswerk International (Австрія) у партнерстві з Громадською організацією СТАН/STAN (Україна) (2021р). Став переможцем у проєкті «From teacher to coach» («Від вчителя до тренера») та взяв участь у розробці курсу підвищення кваліфікації для освітян та освітянок за темою: «Нищівна війна проти Радянського Союзу з точки зору «забутих» жертв націонал-соціалізму».
Олександр Миколайович активно впроваджує інноваційні методики та форми навчання, друкує методичні розробки у фахових виданнях «Педагогічний пошук» від Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, зокрема: «Формування ключових компетентностей учнів шляхом реалізації змістовної лінії «Підприємництво та фінансова грамотність», «Метод кейсів-інноваційна освітня технологія навчання географії та економіки», «Теоретичні та практичні аспекти курсу за вибором «Фінансова грамотність». Його роботи надруковані в матеріалах Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції «Хроніки Ладомерії». У 2021 – 2023 роках став одним із авторів цифрового посібника «Тренінг для вчителів історії» під загальною темою «Нацистська нищівна війна проти Радянського Союзу» у рамках проєкту «From Teacher to Coach».
Як вчитель історії активно використовує веб-ресурси для презентації своїх авторських напрацювань, портфоліо та відеофрагментів своєї діяльності. Сайт https://www.vlyceum5.pp.ua/ слугує центральною платформою для цієї мети. Також вчитель має власний веб-ресурс, https://vvtom897.wixsite.com/school5, де він розміщує додаткові матеріали та відеофрагменти, що стосуються його діяльності; активно використовує інформаційно-комп'ютерні технології, зокрема комп'ютерне тестування, та пропагує ці форми роботи серед колег.
У вчителя наявні загальні та професійні компетентності, необхідні для
Постійно працює над підвищенням своєї кваліфікації, зокрема, брав участь у семінарі «Емоційний інтелект основа життєстійкості» (2022 р.); у семінарі-практикумі за програмою «Навчання методам допомоги людям, що мають травматичний досвід на фоні війни та перебувають у стані стресу за допомогою моделі BASIC Ph» (2023 р.) тощо.
Активний у громадській роботі Володимир-Волинської міської територіальної громади - голова громадської організації «ПРОСТІР-ВВ». Співпрацює з вищими закладами освіти - Університетом економіки та права «КРОК», Київським національний університет культури і мистецтв. Бере участь у тренінгах та конференціях, як міжнародних - «Обмін знаннями на тему «ПРОФСПІЛКИ ТА СПРАВЕДЛИВА ТРАНСФОРМАЦІЯ Poland – Ukraine Knowledge Exchange for Coal Regions in Transition», так і в Україні - Всеукраїнська науково-практична конференція «Рівні серед рівних», «Місцева адвокація: від проблеми до рішення», «Партнерство влади та громадського сектору: як ефективно діяти разом?».
Неодноразово був у складі журі Всеукраїнських турнірів юних економістів, кoopдинaтopoм шкiльнoгo eтaпv Miжнapoднoï екoнoмiчнoï олiмпiaди. Працює уповноваженою особою Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Є експертом групи Інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Волинській області.
Дякуємо Олександру Тарасюку за розвиток
освіти Володимир-Волинської міської територіальної громади!